Programul preliminariilor CM 2018
joi, 12 octombrie 2017


Programul preliminariilor CM 2018

Grupa A
l Suedia - Luxemburg 8-0, Belarus - Olanda 1-3, Bulgaria - Franţa 0-1
l 10 octombrie 2017: Franţa - Belarus  2-1, Luxemburg - Bulgaria 1-1, Olanda - Suedia 2-0
CLASAMENT
1. Franţa                       10 7 2 1 18-6  23
2. Suedia                      10 6 1 3 26-9  19
3. Olanda                     10 6 1 3 21-12 19
4. Bulgaria                    10 4 1 5 14-19 13
6. Belarus                     10 1 2 7 6-22   5
5. Luxemburg                10 1 2 7 8-26   5 Grupa B
l  Feroe - Letonia 0-0,  Andorra - Portugalia 0-2, Elveţia - Ungaria 5-2
l 10 octombrie 2017: Ungaria - Feroe 1-0, Letonia - Andorra 4-0, Portugalia - Elveţia 2-0
CLASAMENT
1. Portugalia                10  9 0 1  32-4   27
2. Elveţia                     10  9 0 1  23-7   27
3. Ungaria                    10  4 1 5 14-14   13
4. Feroe                       10  2 3 5  4-16    9
6. Letonia                     10 2 1 7   7-18    7
5. Andorra                    10 1 1 8   2-23    4
Grupa C
l 5 octombrie: Azerbaijan - Cehia 1-2 (Ismayilov 55-pen. / Kopic 35, Barák 66), Irlanda de Nord - Germania 1-3 (Magennis 90+3 / Rudy 2, Wagner 21, Kimmich 86), San Marino - Norvegia 0-8 (Henriksen 8, King 14-pen., 17, Elyounoussi 39, 48, 68, Selnæs 58, Linnes 86)
l Cehia - San Marino 5-0, Germania - Azerbaijan 5-1, Norvegia - Irlanda de Nord 1-0
CLASAMENT
1. Germania                   10 10 0 0 43-4   30
2. Irlanda de Nord        10  6  1 3 17-6   19
3. Cehia                      10  4  3 3 17-10 15
4. Norvegia                 10  4  1 5 17-16  13
5. Azerbaijan               10  3  1 6 10-17   10
6. San Marino             10  0  0 10 2-51    0
Grupa D
l  Georgia - Ţara Galilor 0-1, Austria - Serbia 3-2, Irlanda - Moldova 2-0
l  9 octombrie 2017: Moldova - Austria 0-1, Serbia - Georgia 1-0 Ţara Galilor - Irlanda 0-1
CLASAMENT
1. Serbia                    10 6 3 1  20-10   21
2. Irlanda                   10 5 4 1   12-6    19
3. Ţara Galilor            10 4 5 1   13-6    17
4. Austria                   10 4 3 3   14-12  15
5. Georgia                 10 0 5 5    8-14     5
6. Moldova                10 0 2 8    4-23     2
Grupa F
l  5 octombrie 2017: Anglia - Slovenia 1-0 (Kane 90+4), Malta - Lituania 1-1 (Agius 23 / Slivka 53), Scoţia - Slovacia 1-0 (Škrtel 89-autogol)
l Lituania - Anglia 0-1, Slovacia - Malta
3-0, Slovenia - Scoţia 2-2
CLASAMENT
1. Anglia                   10 8 2 0    18-3    26
2. Slovacia                10 6 0 4    17-7    18
3. Scoţia                      10 5 3 2   17-12    18
4. Slovenia                10 4 3 3   12-7    15
5. Lituania                 10 1 3 6    7-20     6
6. Malta                     10 0 1 9   3-25     1
Grupa G
l Italia - Macedonia 1-1, Liechtenstein - Israel 0-1, Spania - Albania 3-0
l  9 octombrie 2017: Albania - Italia 0-1, Macedonia - Liechtenstein 4-0, Israel - Spania 0-1
CLASAMENT
1. Spania                 10 9 1 0   36-3     28
2. Italia                    10 7 2 1   21-8     23
3. Albania                10 4 1 5   10-13   13
4. Israel                   10 4 0 6   10-15   12
5. Macedonia           10 3 2 5    15-15     11
6. Liechtenstein       10 0 0 10     1-39     0   
Grupa H
l Gibraltar - Estonia 0-6, Bosnia-Herţegovina - Belgia 3-4, Cipru - Grecia 1-2
l 10 octombrie 2017: Grecia - Gibraltar 4-0, Belgia - Cipru 4-0, Estonia - Bosnia-Herţegovina 1-2
CLASAMENT
1. Belgia                     10  9 1 0 43-6   28
2. Grecia                     10 5 4 1 17-6   19
3. Bosnia-Herţegovina 10 5 2 3 24-13 17
4. Estonia                   10 3 2 5 15-19 11
5. Cipru                      10 3 1 6 9-18   10
6. Gibraltar                 10 0 0 10 3-47    0
Grupa I
l  Croaţia - Finlanda 1-1, Turcia - Islanda 0-3, Kosovo - Ucraina 0-2
l  9 octombrie 2017: Islanda - Kosovo 2-0, Finlanda - Turcia 2-2, Ucraina - Croaţia 0-2
CLASAMENT
1. Islanda                  10 7 1 2 16-7      22
2. Croaţia                   10 6  2 2 15-4      20
3. Ucraina                   10 5 2 3 13-9       17
4. Turcia                     10  4 3 3 14-13   15
5. Finlanda                 10  2 3 5 9-13      9
6. Kosovo                   10  0 1 10  3-24     1
Grupa E
l Romania - Kazahstan 3-1, l Armenia - Polonia 1-6, l Muntenegru - Danemarca 0-1
l Danemarca - Romania 1-1 l Polonia- Muntenegru 4-2, l Kazahstan - Armenis 1-1
1. POLONIA   10    8      1    1    28-14    25
2. Danemarca 10   6       2    2    20-8     20
3. Muntenegru 10   5      1     4   20-12    16
4. ROMÂNIA   10   3      4     3   12-10     13
5. Armenia       10   2      1     7   10-26     7
6. Kazahstan   10   0       3     7   6-26      3
Grupaj realizat de S. Mihai

Vizualizari: 174

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved