Fişier CM 2018
joi, 12 iulie 2018

Fişier CM 2018

Grupa A
l Rusia - Arabia Saudită 5-0
l Egipt - Uruguay 0-1
l Rusia - Egipt 1-0
l Uruguay - Arabia Saudită 1-0
l Uruguay - Rusia 3-0
l Arabia Saudită - Egipt 2-1
Clasament: 1. Uruguay 2. Rusia Grupa B
l Maroc - Iran 0-1
l Portugalia - Spania 3-3
l Portugalia - Maroc 1-0
l Iran - Spania 0-1
l Spania - Maroc 2-2
l Iran - Portugalia 1-1
Clasament: 1.Spania 2. Portugalia
Grupa C
l Franţa - Australia 2-1
l Peru - Danemarca 0-1
l Danemarca - Australia 1-1
l Franţa - Peru 1-0
l Danemarca - Franţa 0-0
l Australia - Peru 0-2
Clasament: 1. Franţa 2. Danemarca
Grupa D
l Argentina - Islanda 1-1
l Croaţia - Nigeria 2-0
l Argentina - Croaţia 0-3
l Nigeria - Islanda 2-0
l Islanda - Croaţia 1-2
l Nigeria - Argentina 1-2
Clasament: 1. Croaţia 2. Argentina
Grupa E
l Costa Rica - Serbia 0-1
l Brazilia - Elveţia 1-1
l Brazilia - Costa Rica 2-0
l Serbia - Elveţia 1-2
l Serbia - Brazilia 0-2
l Elveţia - Costa Rica 2-2
Clasament: 1. Brazilia 2. Elveţia
Grupa F
l Germania - Mexic 0-1
l Suedia - Coreea de Sud 1-0
l Germania - Suedia 2-1
l Coreea de Sud - Mexic 1-2
l Mexic - Suedia 0-3
l Coreea de Sud - Germania 2-0
Clasament: 1. Suedia 2. Mexic
Grupa G
l Belgia - Panama 3-0
l Tunisia - Anglia 1-2
l Belgia - Tunisia 5-2
l Anglia - Panama 6-1
l Anglia - Belgia 1-0
l Panama - Tunisia 1-2
Clasament: 1. Belgia 2. Anglia
Grupa H
l Columbia - Japonia 1-2
l Polonia - Senegal 1-2
l Japonia - Senegal 2-2
l Polonia - Columbia 0-3
l Senegal - Columbia 0-1
l Japonia - Polonia 0-1
Clasament: 1. Columbia 2. Japonia
Optimi:
l Franţa - Argentina 4-3
l Uruguay - Portugalia 2-1
l Spania - Rusia 1-1 (3-4 d.l.d.)
l Croaţia - Danemarca 1-1 (3-2 d.l.d.)
l Brazilia - Mexic (Samara) 2-0
l Belgia - Japonia (Rostov-pe-Don) 3-2
l Suedia - Elveţia (Sankt Petersburg) 1-0
l Columbia - Anglia (Moscova, Spartak) 1-1 (3-4 d.l.d)
Sferturi:
l Franţa - Uruguay 2-0
l Brazilia - Belgia 1-2
l Suedia - Anglia 0-2
l Rusia - Croaţia 1-1 (4-5  d.l.d.)
Semifinale
l Franţa - Belgia 1-0
l 11 iulie, ora 21:00 (semifinala 2): Anglia - Croaţia (Lujniki, Moscova)
Finala mică
l 14 iulie, ora 17:00 Învinsele din semifinalele 1 şi 2 (Sankt Petersburg)
FINALA MARE
l 15 iulie, ora 18:00 Învingătoarele din semifinalele 1 şi 2 (Lujniki, Moscova) n
S.Mihai

Vizualizari: 601

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved